Získávání návštěvnosti

Získání návštěvnosti na zpravodajském portálu je pro jeho úspěch a dosažení většího dosahu klíčové. Existuje několik strategií a postupů, které můžete využít. Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci:

1. Vytvářejte kvalitní, zajímavý a informačně hodnotný obsah. Čtenáři chtějí relevantní a aktuální informace. S aktuálním obsahem pomůže náš bot pro přebírání obsahu z místních webů. Pomoci mohou i místní spolky,  kterým nabídnete možnost zveřejňování aktualit z činnosti.

2. Použijte strategie optimalizace pro vyhledávače (SEO), abyste zlepšili viditelnost svého webu ve vyhledávačích. Včetně klíčových slov, meta popisků, správné struktury URL adres a dobře formátovaného obsahu pomůže vašim článkům dostat se výše ve výsledcích vyhledávání.

3. Sociální sítě vládnou světu a nejinak je to i v této oblasti. Vytvořte si profil na relevantních platformách, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn atd a sdílejte své články a zprávy. Označujte v příspěvcích stránky, kterých se obsah týká. Přispívejte pravidelně, své články sdílejte, získávejte sledující, zapojujte se s publikem a používejte vhodné hashtagy.

4. Vytvořte si seznam odběratelů, kteří se přihlásili k odběru vašich aktualit a novinek. Pravidelně je informujte emailem o nových článcích a vzbuďte u nich zájem o váš obsah.

5. Navazujte spolupráce s dalšími weby, blogery a novináři s podobnou tématikou. Vytvářejte odkazy na relevantní weby a žádejte o zpětné odkazy na svůj web. Tím se zvýší vaše viditelnost a přilákáte více návštěvníků.

6. Vytvořte si angažovanou komunitu. Zajímejte se o čtenáře, vytvářejte diskuze, umožňujte jim komentovat články a odpovídejte na jejich dotazy, příp. reagujte na jejich názory.