Případová studie iHLINSKO.cz

Lokální portál měsíčně navštíví 15 000 unikátních uživatelů a finančně vygeneruje nižší desítky tisíc na prodané reklamě místním podnikatelům. Nejvíce prodávanými formáty jsou komerční články, partnerství portálu a bannerové plochy. Příjem také generuje automatická reklama od Google AdSense.

Hlinecký zpravodajský portál iHLINSKO.cz je provozovaný na redakčním systému INFIO od roku 2021. Město Hlinsko má 9 666 obyvatel a nachází se ve východních Čechách v Pardubickém kraji.

Zpravodajský portál provozuje nezisková organizace iHLINSKO.cz, z.s.

Výběrem vhodného subjektu provozujícího zpravodajský portál lze ušetřit na nákladech a daňových povinnostech.

Zapsané spolky neplatí daň z příjmu do výše 300 000 Kč ročně, mohou žádat o granty od města nebo kraje, mají nárok např. na Google Ad Grants a některé banky jim poskytují vedení bankovního účtu zdarma.

Organizacím se statusem zapsaný spolek mohou navíc fyzické a právnické osoby poskytovat finanční dary, které lze dále odečíst z daňového základu.

Zjistěte více o výhodách neziskových organizací  >

15 000 uživatelů měsíčně navštíví portál bez investice jediné koruny do propagace

Lokální obsah je vždy pro místní občany atraktivní, proto se pravidelně na zpravodajský portál vrací a sdílí ho mezi sebou. Ten je navíc díky redakčnímu systému Infio propojený se službou Google News, která pomáhá ke zlepšení návštěvnosti a SEO. 

Na portálu je také Kalendář akcí, místní Řádková inzerce a přehled lokálních firem s jejich kontakty. K dispozici jsou také funkce Přehled slev a akcí, Polední menu nebo Diskuze.

Zjistěte, jak získat návštěvnost zpravodajského portálu >

Jeden až dva vlastní články denně publikuje redakce, další obsah vytváří místní spolky o své činnosti a podnikatelé v podobě komerčního obsahu.

Díky nastaveným procesům je redakce složena z externistů se smlouvou na Dohodu o provedení práce s  fixní platbou za jeden vytvořený článek. Pomocí funkce Plánování času publikace článků mohou externí redaktoři naplánovat zveřejnění vytvořených článku dle potřeby.

Pro portál a místní neziskové organizace, sportovní kluby nebo spolky je zásadní funkce nazvaná Podporujeme, díky které vytváří články o své činností, akcích nebo sportovních výsledcích. Zdarma tak propagují svou činnost a zároveň vytváří další lokální obsah. Autory obsahu je vždy daná organizace.

Stejná funkce pod názvem Partneři je vytvořena i pro lokální firmy, za publikování komerčního obsahu již firmy platí. Navíc mají firmy na každé straně portálu uveřejněné své logo s proklikem do firemního zápisu.

Pomocí robota také automaticky přebíráme obsah z předem domluvených webů, jedná se zejména o kalendář akcí z kulturního domu.

Zjistěte, jak snadno vytvářet obsah >

Cílem je přinášet lokální informace na jednom místě občanům města a blízkého okolí, poskytovat jim funkce pro opakované návštěvy a místním podnikatelům prodávat cílenou a měřitelnou propagaci.

Zásadní rozdíl, proti jiným zpravodajským portálům, je v redakčním systému, který obsahuje administraci pro využívání komunitních funkcí. Jedná se zejména o lokální kalendář akcí, řádkovou inzerci, přehled akčních slev, poledního menu, publikování článků nebo diskuzi. Systém také obsahuje konverzní prvky, které vedou právě k vytváření obsahu a nákupu propagace pomocí vlastního eshopu a platební brány pro nákup reklamy.

Inzerenti si komerční obsah a reklamu spravují sami v administraci portálu a tím šetří provozovateli administrativní náklady.

Zjistěte výhody zpravodajského redakčního systému >

Příjem z reklamy nižší desítky tisíc korun měsíčně.

I na tak malé město, které má pouze necelých deset tisíc obyvatel, má portál stabilně okolo 20 stálých partnerů. Partnerství s publikací komerčního obsahu se prodává za 1 900 Kč/měsíčně. Partneři mají zobrazené logo na každé stránce portálu a mohou si pomocí administrace sami zveřejňovat komerční obsah.

Pro místní podnikatele jsou také atraktivní bannerové plochy, jednorázový nákup komerčních článků nebo propagace jejich prodejních akcí.

Pro uživatele je také atraktivní placené topování řádkové inzerce, kterou si mohou sami zveřejnit a zaplatit platební kartou.

Zjistěte, jak získat inzerenty zpravodajského portálu >

Příjem z automatické reklamy až 2 000 Kč měsíčně

Portál je propojený se službou Google AdSense, díky které vydělává na automatickém zobrazování textových nebo bannerových reklam. Ty jsou umístěny na nejvíce viditelných místech a v takovém rozsahu, aby nenarušovaly celkový uživatelský dojem. 

Zjistěte více o příjmu z automatické reklamy >

Firmy a podnikatelé hledají alternativu k propagaci na Facebooku

Inzerenti se naučili propagovat své zboží a služby na Facebooku, komunikace na této sociální síti nyní ale bez placené podpory není nijak účinná. I přes velké fanouškovské základny stránek jsou dosahy příspěvků minimální a je nutné každý z nich propagovat. Měsíčně tak firmy musí dávat tisíce korun a hledají alternativy propagace v letácích, výlepových plochách a místních tištěných zpravodajích. Reklama v nich je ale cenově nákladná.

Zjistěte argumenty pro prodej propagace na zpravodajském portálu >

Nastavení ceny reklam je zásadní

Cena reklamy zpravodajského portálu je nastavena tak, aby byla atraktivní v porovnání s cenou reklamy v místním městském zpravodaji, reklamou ve výlepových plochách a propagaci v tištěném programu kina.

Zjistěte, jak nastavit cenu reklamy >

Provozujte vlastní
zpravodajský portál

Tvoříte obsah a chcete online zpravodajský portál na platformě Infio? Pomůžeme vám s migrací obsahu.

Chcete začít podnikat v médiích? Předáme vám veškeré know-how, sami informační portál provozujeme.

Získejte výhody pro své zpravodajství

Ušetřete na programování, hostingu a technickém vývoji.

Svoboda pro tvoření obsahu

Soustřeďte se plně na chod redakce, tvorbu obsahu a vztahy s inzerenty. Platforma INFIO
vám je k dispozici včetně technické podpory
s možností individualizace designu a funkcí.

Řešení pro růst publika

Zvyšujte publikum a budujte komunitu svého
portálu. Návštěvníci mohou obsah sdílet,
komentovat, zapojit se do diskuze
nebo využívat propagaci svého podnikání.
K dispozici je možnost přihlásit se k odběru
článků nebo indexace do vyhledávačů.

Funkce pro generování příjmů

Generujte příjem publikováním obsahu.
Pro návštěvníky a podnikatele jsou na webu
umístěné konverzní prvky, které vedou
k nákupu inzerce. Čtenáři navíc mohou
každý článek podpořit finančním darem.

Automatizace procesů

Šetřete svůj čas a využívejte automatizace
opakujících se procesů. Infio za vás vyřeší
objednávky inzerce, online platby, fakturaci,
realizaci a automatické emailové notifikace.
Nechte své inzerenty spravovat rekamní
kampaně dle potřeby.

Reference

Zpravodajské portály, které nám důvěřují.